Tizenöt évvel ezelőtt, 2003. március 23-án Szent II. János Pál pápa boldoggá avatta Batthyány-Strattmann Lászlót.
2003-ban új boldoggal gyarapodott a magyar szentek és boldogok népes tábora. Batthyány-Strattmann_Lászlót, a szentéletű orvost és családapát példaképként állítja elénk az Anyaszentegyház. A szegények orvosaként tisztelt herceg boldoggá avatását még 1944-ben kezdeményezték, végül 2002 júliusában, a pápa jelenlétében adták ki az erről szóló dekrétumot. Boldoggá avatás a magyar egyház történetében ezt megelőzően utoljára 1997-ben volt, amikor az egykori győri megyés püspök, Apor Vilmos nyerte el a megtisztelő címet.
Dr. Batthyány-Strattmann Lászlót már életében is rendkívüli emberként tisztelték, a hívők szentként beszéltek róla. Már életében is sok jót cselekedett embertársaival, s halála után az örökkévalóságból továbbra is pártfogolta a közbenjárásáért folyamodók kéréseit. A sok imameghallgatás közül a boldoggá avatásához szükséges csoda 1989-ben következett be Magyarországon, amikor egy rákos betegről végleg lemondtak az orvosok. A férfi felesége azonban nem nyugodott bele, és Batthyány-Strattmann Lászlóhoz imádkozott. A beteg meggyógyult, s ma is egészséges.
A gyógyulás egyházmegyei kivizsgálását 1995-96-ban végezték el. A kongregáció azt követően terjesztette az ügyet a bíborosok és a püspökök testülete elé, hogy a magyarországi egyházmegyei eljárás anyagát és az azt követő időszakra vonatkozó tanúvallomásokat és iratokat az orvos és a teológus szakértők alaposan megvizsgálták. Mindezek birtokában a boldoggá avatási eljárás utolsó állomását jelentő ülésen a testület arra a következtetésre jutott, hogy a vizsgált esetben Batthyány-Strattmann László közbenjárására adta meg Isten a gyors, teljes és tartós gyógyulást.
A Boldog Herceghez mi, felvidéki magyarok is bizalommal fohászkodhatunk, hiszen kicsit sajátunknak is érezhetjük őt, aki gyermekkorának egy részét a Csallóközben, a család felbári kastélyában töltötte. Felbáron ma is tisztelettel adóznak emlékének, a helyi templom falán található emléktáblája, a templomban pedig oltára, szobra és hiteles ereklyéje is megtekinthető. Kérjük közbenjárását, hogy hozzá hasonlóan mi is mindig az élet és szeretet civilizációjának építői legyünk, s azzal az elkötelezettséggel tegyünk tanúságot az evangélium ügye mellett, ahogyan azt Ő tette!
Dr. Karaffa János
A Pázmaneum Társulás elnöke ThDr. Karaffa János a köpcsényi kórház udvarán található Batthyány-Strattmann László szobornál helyezett el koszorút és mondott imát.
További fotók: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1968462556558593.1073741849.218376394900560&type=1&l=2db77c337d