Ugrás a tartalomra

Lobog a székely zászló Dunaszerdahelyen

image

Polgári Társulásunk levélben fordult Dunaszerdahely város polgármesteréhez február 19-én, Dr, Hájos Zoltánhoz annak kapcsán, hogy a székely zászlót tűzze ki a Városházára. Március 1-jén Társulásunk képviselője is ott volt a másik két civil szervezet képviselőjével egyetemben a zászló kitűzésekor.

Az alábbi levelet küldtük Dunaszerdahely város polgármesterének:

Tisztelt Polgármester Úr!

Engedje meg, hogy a Pázmaneum Polgári Társulás nevében kérvénnyel forduljunk Dunaszerdahely Város Polgármesteréhez annak kapcsán, hogy szolidaritást vállalva székely testvéreinkkel Dunaszerdahelyen a Városházán, illetve a Városházára is kikerüljön a székely zászló.

Annak kapcsán is szerencsés volna a székely zászló elhelyezése, mivel testvérvárosunk többek között Székelyudvarhely városa is. Ezért tisztelettel kérjük a Polgármester Urat, hogy támogatásunk jeléül biztosítsuk székely testvéreinket és helyezzük el a székely nép jelképét is lehetőségeink szerint a városban, illetve a Városházán.

Amennyiben jónak látja egy ún. Székely napot is tarthatnánk, amelynek keretén belül lenne kitűzve a zászló, vagy akár a székely címer is, mint ahogyan azt Berényi József az MKP elnöke is tette Pozsonyban a székházban. És ide kerülhetne később a többi testvérváros jelképe is a későbbiekben.

Kérjük a Tisztelt Polgármester Urat, hogy vegye fontolóra kérésünket és helyezze ki a székely testvéreink jelképét Dunaszerdahelyen!

Munkájához sok erőt, egészséget, kitartást és Isten kegyelmét kívánjuk!

Üdvözlettel és tisztelettel: ThDr. Karaffa János atya, a Pázmaneum védnök-elnöke és Karaffa Attila, a Pázmaneum ügyvezető elnöke

szekelyzaszlodsz

Kitűzték a székely zászlót Dunaszerdahelyen

A csallóközi városban azért tartották fontosnak kitenni a lobogót, hogy így vállaljanak sorsközösséget a székelyekkel.

Kitűzték március 1-jén a székely zászlót a szlovákiai Dunaszerdahely polgármesteri hivatalára. A Csallóközi városban azért tartották fontosnak kitenni a lobogót, hogy így vállaljanak sorsközösséget a székelyekkel, és azért is, mert Dunaszerdahely testvérvárosa, Székelyudvarhely.

A székely zászló kitűzését három civil szervezet kezdeményezte. A háromnegyed részben magyarok lakta Dunaszerdahelyen sokan támogatták az akciót. „Az emberek közötti hangulatból, hogy székelyzászló igen vagy nem, az volt a visszajelzés, hogy Székelyudvarhely testvérváros, tehát ebből a szempontból is célszerű lenne így jelképesen is szolidaritást vállalni a székelyekkel" – mondta Hájos Zoltán, Dunaszerdahely polgármestere.

A polgármester szerint a székely zászló kihelyezésének semmilyen törvényi akadálya nincs Szlovákiában. Az eseményen megjelent az MKP elnöke is, aki szerint tartoztak ezzel a székelyföldi magyarságnak. „Nekünk is jólesett, amikor nyelvtörvény ügyben Erdélyben is aláírásokat gyűjtöttek anélkül, hogy erre kértük volna őket, és jólesett, amikor elhozták az íveket hozzánk, pedig, hát tudtuk, hogy ennek jogi jelentősége nincs, viszont szimbolikus jelentősége van, mint ahogy ennek a mai zászlókitűzésnek is" – mondta Berényi József, az MKP elnöke.

Duna Híradó